Arbitrii i-au acordat o nouă mână de ajutor lui Mutu! După penalty-ul controversat din meciul cu Juventus, ilfovenii au fost scutiți de un cartonaș roșu în returul cu Chindia

Chindia primește vizita Voluntariului în returul barajului pentru accederea în Liga 1 Betano. Ifovenii s-au impus cu 1-0 în tur, iar formația divizionară s-a prezentat mai bine în prima repriză. Cel mai controversat moment a avut loc în finalul primei părți, când Răzvan Horj a fost iertat de al doilea cartonaș galben de centralul Istvan Kovacs.

În minutul 35, Daniel Florea a scăpat în lateral, dar a fost oprit neregulamentar de Răzvan Horj. Fostul fundaș de la CFR și Viitorul a căzut la pământ și într-un moment de cumpănă a decis să-l tragă de picior pe atacantul advers, pentru a opri faza Chindiei. Gazdele au solicitat al doilea cartonaș galben, dar centralul Istvan Kovacs l-a iertat de eliminare pe apărător.

VEZI AICI DESFĂ‚ȘURAREA PARTIDEI CHINDIA – VOLUNTARI

FC Voluntari a scăpat de asemenea de retrogradarea directă în urma unei faze controversate. La meciul cu Juventus din ultima etapă, Florin Cernat a marcat în minutul 90 pentru 2-2 și și-a trimis echipa la baraj. Veteranul a marcat dintr-un penalty inexistent acordat de Sebastian Colțescu. Cernat a înscris, iar ACS Poli a retrogradat.

Publicat: 13 06. 2018, 18:32
Actualizat: 13 06. 2018, 18:33