Arbitraj SF în Steaua – Dinamo! Boucaut a făcut PRAF meciul!** FOTO Și Steaua a avut un penalty neacordat! Vezi faza

Belgianul Alexandre Boucaut e inamicul numărul unu al dinamoviștilor după înfrângerea „roș-albilor” din derby-ul cu Steaua, scor 1-3, însă nu doar „câinii” au motive să se considere nedreptățiți în meciul de aseară.

Dacă dinamoviștii acuză neacordarea a două lovituri de pedeapsă și lejeritatea cu care belgianul a arătat punctul cu var în faza penalty-ului transformat de Rusescu, steliștii pot replica cu alte două faze extrem de clare.

Boucaut ar fi trebuit să oprească jocul în faza în care dinamoviștii au cerut penalty la intervenția lui Chipciu la Țucudean și Matei (Pintilii avea nevoie de intervenția medicilor) și, mai grav, cu doar un minut înainte ar fi trebuit să acorde penalty pentru un fault comis de Srgian Luchin la Rusescu.

Ce s-a întâmplat?  În minutul 78, după un atac prelungit al Stelei, balonul a ajuns în flancul drept, de unde Adi Popa a centrat pentru Raul Rusescu. Atacantul Stelei a încercat să sară și să retrimită cu capul spre poartă, dar a căzut ca secerat. Televiziunea nu a transmis reluări ale fazei, însă senzația este că Luchin l-a împiedicat pe Rusescu să joace balonul, iar Boucaut ar fi trebuit să arate din nou punctul cu var.

VIDEO VEZI AICI FAZA, LA MINUTUL 6:15

Publicat: 05 11. 2012, 19:25
Actualizat: 05 11. 2012, 19:26