Antrenament reușit pentru Hagi și jucătorii lui. Viitorul, victorie la scor într-un amical jucat azi

FC Viitorul a învins, sâmbătă, într-un meci amical disputat pe terenul Central al Academiei Gheorghe Hagi, scor 3-0 (1-0), pe Axiopolis Cernavodă, formație care ocupă momentan locul 3 în Seria a 2-a din Liga 3.

Golurile campioanei României au fost reușite de Ionuț Vînă, în minutul 30, cu un șut din careul mic la colțul lung, Cristian Gavra, în minutul 74, în urma unui șut de la zece metri lateral stânga, la colțul lung, după o pasă a lui Mihalache, și Cosmin Tucaliuc, în minutul 80, cu o reușită din zece metri lateral dreapta.

Pentru FC Viitorul nu au putut evolua 14 jucători, convocați la loturile naționale: Alexandru Cicâldău (la naționala de seniori), Ianis Hagi, Arpad Tordai, Virgil Ghiță, Tiberiu Căpușă, Doru Dumitrescu, Andrei Ciobanu (la naționala U21), Alexandru Mățan, Tudor Băluță, Denis Drăguș, Robert Neciu și Radu Boboc (la U19), Alexandru Pop și Marius Leca (la U18).

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul: Buzbuchi (61 Cojocaru) – Lima (46 Acasandrei), Țîru (46 Mladen), Hodorogea (46 De Nooijer), Grosu (61 Călin) – M. Ene (46 Sabangeanu), K. Twumasi (46 Vidrăsan), Casap (61 Ganea) – Vînă (46 Mihalache), Voduț (46 Gavra), Pitu (46 Tucaliuc).

Axiopolis Cernavodă (antrenor Ionel Melenco): Puia – Rusu, Zaharia, Andreescu, Gheorghe – Vieru, M. Hristu – Beșleagă, Crețu, Mihalache – Moise. Au mai intrat în repriza secundă: Nanu, C. Dumitrescu, Răvoiu, V. Hristu, Abibula, Moldoveanu, Loloț, Vlăescu, D. Șerban, Fotescu.

Publicat: 24 03. 2018, 16:51
Actualizat: 24 03. 2018, 16:52