Andrei Prepeliță, mesaj pentru jucătorii lui FC Argeș, după victoria cu Dinamo: „Să ne batem pentru un loc în play-off!”

Andrei Prepelita reactioneaza in meciul de fotbal dintre FC Arges si Dinamo Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, vineri 21 ianuarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Andrei Prepeliță, antrenorul echipei FC Argeș, rămâne cu picioarele pe pământ după victoria cu Dinamo și le-a transmis din nou elevilor săi că obiectivul din acest sezon este calificarea în play-off.

Meciul dintre FC Argeș și Dinamo s-a disputat vineri seară, pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, în cadrul etapei cu numărul 22 din Liga 1, iar piteștenii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Ișfan, în minutul 51, respectiv Șerban, în minutul 69. Pentru „câini” a marcat Ivanovski, în minutul 86.

La finalul acestei partide, Andrei Prepeliță nu s-a bucurat prea mult pentru victoria obținută împotriva lui Dinamo, ci a transmis că echipa sa mai are mult de muncă în acest sezon.

Andrei Prepeliță, mesaj pentru jucătorii lui FC Argeș, după victoria cu Dinamo

Andrei Prepeliță a transmis clar că vrea ca echipa lui să adune mai multe victorii până la finalul campionatului și să obțină calificarea în play-off.

„N-am avut decât două meciuri amicale, perioada a fost foarte scurtă. A fost o perioadă de pregătire intensă, mi-am dorit lucrul ăsta. Ne așteptam la un meci greu. A fost un pic de presiune, dar mă bucur că am trecut peste meciul ăsta.

Sper să legăm cât mai mult rezultate pozitive, așa cum am făcut-o și în tur, și anul trecut și să ne batem pentru un loc în play-off”, a spus Andrei Prepeliță, la flash-interviurile de după meci.

„Pentru noi, nu există meci ușor. Vom merge la Craiova duminică și sunt ferm convins că nu vom avea un meci ușor. Mai avem opt finale. Vom vedea ce va fi și în Cupa României, ne dorim foarte mult să jucăm această finală. Felicit jucătorii, antrenorii, staff-ul și suporterilor le mulțumim că au fost alături de noi pe acest ger că am înghețat din toate încheieturile și de frig și de emoții” – Jean Vlădoiu, președinte FC Argeș, după meciul cu Dinamo

Publicat: 21 01. 2022, 22:41