Andrei Cristea a debutat cu gol la CSMS Iași

La doar câteva ore după semnarea contractului cu CSMS Iași, Andrei Cristea a fost decisiv pentru gruparea din Copou în amicalul cu echipa cehă de primă ligă Bohemians Praga (scor 1-0). Folosit titular de antrenorul Nicolo Napoli, Cristea a fost integralist și a marcat unicul gol al partidei în minutul 85, dintr-un penalty obținut de Bole. În minutul 75, mijlocașul Milan Mitic, abia intrat în teren, a fost înlocuit din cauza unei accidentări.

Antrenorul Nicolo Napoli a folosit următoarea echipă: Caparco (46 Grahovac) – Mihalache, Frăsinescu, Ciucă, Țigănașu – Crețu – Bole, Vasile Gheorghe (65 Enescu), Onduku (58 Mitic, 75 Goge), Llullaku (58 Viveiros) – Andrei Cristea.

Ieșenii au disputat până acum cinci meciuri în Antalya, bifând două victorii (1-0 cu Soproni, Ungaria 2 și 1-0 cu Bohemians Praga, Cehia 1) și trei înfrângeri (0-1 cu Lokomotiv Plovdiv, Bulgaria 1, 2-3 cu Chikhura Sachkhere, Georgia 1 și 0-3 cu FC Zbrojovka Brno, Cehia 1).

În ultimul meci din Antalya, ieșenii vor întâni, vineri, formația sârbă de primă ligă Vozdovac.

Publicat: 03 02. 2016, 09:15
Actualizat: 03 02. 2016, 09:16