Andrei Cordea parcă joacă de o viață la FCSB! Noul preferat al lui Gigi Becali s-a integrat perfect și asigură: „Vreau să câștig titlul!”

Bucurie a fotbalistilor stelisti dupa un gol marcat cu Ovidiu Marian Popescu, Denis Gratian Harut, Olimpiu Vasile Morutan, Andrei Ioan Cordea si Octavian George Popescu in meciul de fotbal dintre FCSB si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 25 iulie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Andrei Cordea, atacantul în vârstă de 22 de ani al lui FCSB, a înscris din nou în tricoul echipei lui Gigi Becali, în meciul cu Universitatea Craiova, și s-a prezentat entuziasmat la interviul de după partidă.

FCSB și Universitatea s-au întâlnit pe Arena Națională, în etapa a doua din Liga 1, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 4-1, după golruile marcate de către Olimpiu Moruțan, în minutul 8, Ovidiu Popescu, în minutul 16, Andrei Cordea, în minutul 44, și autogolul lui Mateiu din minutul 60. Pentru olteni a marcat Markovic, în minutul 64.

La finalul partidei, Andrei Cordea s-a declarat încântat că a reușit din nou să înscrie pentru FCSB, dar și de colectivul pe care l-a găsit la echipa antrenată de către Dinu Todoran.

Andrei Cordea, după FCSB – Universitatea Craiova 4-1

Fotbalistul transferat de la Academica Clinceni a vorbit și despre returul cu Șahtior Karagandî din turul II din Conference League. În tur, roș-albaștrii au câștigat la limită, scor 1-0.

„E un sentiment pe care nu pot să îl descriu. Am avut mai mulți suporteri astăzi și mă bucur că am reușit să câștigăm la trei goluri diferență. Cunoșteam foarte mulți jucători, m-am integrat foarte bine și m-au întâmpinat cum nu se putea mai bine. E o emoție pe care nu pot să o descriu. E un sentiment foarte plăcut, mă bucur că am reușit să contribui astăzi la un gol și să marchez. Noi mergem să atacăm fiecare meci, nu mergem la egal. Eu încerc să îmi fac treaba cât mai bine, să marchez și să câștig titlul cu această echipă frumoasă.

Mă bucur că astăzi a greșit Bancu și am reușit eu să marchez. Nu ne putem lua după un meci. Trebuie să fim concentrați, să luăm fiecare meci în parte și la final să tragem linie și să vedem ce am realizat în acest campionat.

(n.r. despre returul cu Șahtior Karagandî din Conference League) O să jucăm în Armenia, vrem să câștigăm și acolo, nu mergem să ne apărăm”, a spus Andrei Cordea, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 25 07. 2021, 23:44
Actualizat: 26 07. 2021, 00:07