Andrei Burcă, reacție surprinzătoare după victoria cu FC Botoșani: „Așa nu avem șanse la titlu!”. Ce l-a supărat pe fundașul lui CFR Cluj

Andrei Burca CFR Cluj
Vezi galeria foto - 11 poze

Andrei Burcă, fundașul central în vârstă de 28 de ani al lui CFR Cluj, s-a declarat nemulțumit după victoria cu FC Botoșani, scor 2-0.

CFR Cluj și FC Botoșani s-au întâlnit în cadrul etapei a patra din play-off-ul Ligii 1, în Gruia, iar campioana s-a impus cu scorul de 2-0, după „dubla” lui Sigurjonsson, din minutele 25, respectiv 28.

La finalul partidei, Andrei Burcă s-a prezentat extrem de supărat la interviuri, din cauza prestației echipei lui Edi Iordănescu în partea secundă a jocului.

Andrei Burcă, reacție surprinzătoare după CFR Cluj – FC Botoșani 2-0

„Ne bucurăm că am luat cele trei puncte, asta a contat. Am făcut un joc bun în prima repriză, însă în repriza a doua nu știu ce s-a întâmplat. Nu putem să ne prezentăm așa! Nu avem șanse la campionat dacă ne prezentăm așa. Nu trebuie să lăsăm echipa adversă să își creeze ocazii. Nu are voie nimeni să aibă ocazii impotriva noastră, pentru că ne dorim să câștigăm campionatul.

Craiova joacă bine, are echipă bună, dar mai sunt șase meciuri și o să ne aștepte o partidă dificilă contra celor de la FCSB. În play-off, toate echipele sunt bune, și Botoșani a încurcat-o pe Craiova (n.r. scor 1-1, în etapa a doua), Sepsi joacă bine. Se joacă!”, a spus Andrei Burcă, la flash-interviurile de după meci.

În urma victoriei cu FC Botoșani, CFR Cluj a urcat pe primul loc în Liga 1, cu 41 de puncte, cel puțin pentru moment, până la meciul dintre Universitatea Craiova și FCSB, programat joi, 29 aprilie, de la ora 19:45, pe Stadionul „Ion Oblemenco”, din Bănie. Cu un meci în minus, FCSB se află pe locul secund, cu 39 de puncte, iar Universitatea Craiova completează podiumul, cu 34 de puncte.

Publicat: 28 04. 2021, 21:23
Actualizat: 28 04. 2021, 21:30