Andone și-a criticat dur jucătorii în pauza partidei cu Hunedoara:** „Ne facem de rahat! Nu vă e rușine?”

Cu 7 goluri primite în ultimele 3 etape, Andone are toate motivele să fie îngrijorat, mai ales că și în amicale defensiva scârțăie
Tehnicianul și-a criticat dur jucătorii la meciul cu FC Hunedoara

CFR a bătut luni seara cu 3-2 pe FC Hunedoara, cu gol din penalty în minutul 90, după ce la pauză a fost condusă cu 2-0. Andone (foto) a turbat la pauză. Și-a certat violent jucătorii, cuvintele lui fiind auzite de jurnaliști și de fanii prezenți la meci. „Tot la Liga Campionilor vă gândiți? Ne facem de rahat cu o echipă din Liga a III-a, nu vă e rușine?”, le-a strigat Andone jucătorilor. Tehnicianul a schimbat la pauză toată echipa, obținând victoria în minutul 90, printr-un penalty transformat de Godemeche.

După meci, Andone și-a băgat din nou fotbaliștii în ședință. Principalii vizați au fost componenții liniei defensive. După ce a încasat 7 goluri în ultimele 3 partide din Liga I, CFR a primit două și de la un club din Liga a III-a. „Trebuie să rezolvăm aceste probleme pentru a reveni de la Dinamo cu o victorie. Ne dorim să ne luăm revanșa după ce am pierdut Supercupa”, e părerea „Fălcosului”.

Publicat: 12 09. 2012, 09:03
Actualizat: 12 09. 2012, 09:04