Andone i-a revitalizat la pauză: „Sunt mulțumit de repriza secundă” Cum i-a motivat ‘Fălcosul’ pe Cadu&co!?

CFR a reușit un rezultat de egalitate, 1-1 cu Petrolul, după ce a evoluat mai bine de o repriză în 10. Ioan Andone recunoaște că scorul final este conform cu realitatea din teren, chiar dacă pe final Liviu Ganea putea aduce toate cele trei puncte.

Trebuie să fiu mulțumit de rezultat. La 1-0 Petrolul a avut ocazii multe la 1-0. Dacă ne gândim la ocazia lui Liviu Ganea din final am fi putut câștiga, dar per total este un rezultat echitabil. Nu știu dacă trebuia și eliminare la faza penalty-ului, dar las specialiștii să comenteze. Am câștigat la agresivitate față de meciul anterior, dar nu pot să spun că sunt mulțumit total. Repriza a doua a fost mai bună, mă bucur că am reușit să revenim. Le-am zis la pauză că multe meciuri de fotbal se joacă 10 contra 11 și cei care evoluează cu un om în minus revin, pentru că sunt mult mai concentrați.„, a spus Ioan Andone la digisport.

TE PRICEPI LA FOTBAL! INTRĂ‚ ÎN CONCURS ȘI CÂȘTIGĂ‚ TRICOUL ECHIPEI TALE FAVORITE

Publicat: 13 04. 2012, 22:34
Actualizat: 14 04. 2012, 00:24