Andone: „Grea victorie!** Îmi doresc mult să câștigăm și cu Dinamo”

CFR s-a impus la limită, scor 1-0, în disputa cu Brașovul și se află la șase lungimi în fața următoarelor contracandidate. Ioan Andone este bucuros că echipa sa nu a primit gol și este convins că dacă vor continua pe aceeași linie, clujeni nu pot rata titlul.

Grea victoria! Puteam să rezolvăm meciul în primele minute din reprize a doua. E o perioadă foarte grea, în care jucătorii se recuperează foarte greu. Importante sunt cele trei puncte. Când ai cuțitul la os, începi să joci. Un campionat se câștigă cu o apărare foarte bună. Când primești zece goluri în câteva meciuri, îți faci probleme.„, a explicat tehnicianul din Gruia, la digisport.

În legătură cu partida următoare, contra echipei de suflet, Dinamo, Fălcosul a punctat: „Vreau victoria cu Dinamo. Mi-o doresc mult de tot. Dinamo are o echipă bună, l-au scos la rampă pe Alexe, îl au pe Marius Niculae, dar trebuie să profităm de slăbiciunile lor. Principala noastră rivală este CFR. Kapetanos este determinant pentru noi. Nu îmi aduc aminte de când nu a mai ratat Cadu. Atădată să nu se mai întâmple, am avut emoții.

Publicat: 01 05. 2012, 23:38
Actualizat: 01 05. 2012, 23:39