Andone: „Didi e un jucător determinant pentru CFR”

Tehnicianul campioanei, Ioan Andone, a declarat la sport.ro că este mulțumit de evoluția elevilor săi și a remarcat revenirea cu gol lui Didi, cel care a ratat tot returul campionatului trecut din cauza unei accidentări.

"Pentru un prim meci a fost bine. Am folosit în fiecare repriză câte o echipă diferita și am avut multe ocazii de a înscrie. Scorul nu e așa important. Mai mult m-a interesat antrenamentul în sine și să nu ni se accidenteze jucătorii. Am ales să folosesc două echipe diferite pentru a acorda tuturor jucătorilor șansa să evolueze. Didi a intrat, a jucat o repriză, și a dat gol, cu toate că vine după o pauză foarte mare, de șase luni de zile. Mă bucur că e sănătos și înscrie goluri. El încearcă să revină la forma din campionatul trecut, este un jucător determinant pentru noi. A avut o ocazie și a înscris.", a declarat Andone, la finalul amicalului cu Groclin (1-1)

Publicat: 30 06. 2008, 21:38
Actualizat: 30 06. 2008, 21:38