AMICAL: **Astra Ploiești – Zoria Lugansk 1-2

Formația Astra Ploiești a fost învinsă, luni, cu scorul de 2-1 (0-0), de echipa ucraineană Zoria Lugansk, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Grițoi ’50 și Tzarich ’63. Pentru Astra a înscris Budescu, în minutul 80.

Astra (repriza I): C.Lungu – Bărboianu, Mihalache, Oprsal, J.Morais – Pătrașcu – Seto, Băjenaru – Tigoianu, Fatai, Vădrariu.

Astra (repriza a II-a): Grigore – Bărboianu, Mihalache, Oprsal, J.Morais (Rusu ’80) – Seto – William de Amorim, Țigănașu – Budescu, Y.Hamza, Stan (Arthuro ’80).

Antrenor: Antonio Conceicao.

Echipa Astra Ploiești va susține ultimul amical al perioadei din Antalya joi, de la ora 17.00, contra unei alte formații ucrainene, Metalug Donețk.