Alte probleme pentru Alibec. Ce s-a întâmplat la antrenamentul de vineri

Denis Alibec (27 de ani) a fost nevoit să spună „stop” după doar 30 de minute din antrenamentul pe care FCSB l-a efectuat, vineri, în Spania.

Vârful pe care Gigi Becali speră să-l reinventeze în această iarnă a simțit dureri la gambă, s-a oprit din antrenament și a transmis că nu vrea să riște o accidentare mai serioasă, motiv pentru care Nicolae Dică i-a permis să meargă mai repede la hotel.

Înainte să părăsească ședința de pregătire, Alibec le-a transmis jurnaliștilor că nu este nimic grav și că a luat doar o măsură prin care speră să se protejeze împotriva unei accidentări mai serioase, mai ales în contextul în care este singurul atacant valid pentru primele trei meciuri din Liga 1, în care Gnohere este suspendat.

Autor al unei pase de gol înfrângerea cu Olimpik Donețk (1-2), din Antalya, Alibec a jucat 60 de minute în partida cu Admira Wacker, în care a reușit, de asemenea, un assist la golul lui Teixeira.

Publicat: 26 01. 2018, 13:31
Actualizat: 26 01. 2018, 13:32