Alt adversar, același scor: Rapid – Videoton 1-3!** Al. Coman a marcat golul giuleștenilor

După eșecul cu 3-1 suferit în fața ucrainenilor de la Dnepr Dnepropetrovsk, Rapid a suferit un nou eșec, cu același scor și în fața formației maghiare Videoton. Ungurii au deschis scorul rapi, după numai două minute, prin Nemanja Nikolic. Același om al lui Videoton a făcut dubla 10 minute mai târziu, după ce a profitat de o breșă uriașă creată între Oros și Mardare, care par să nu se înțeleagă absolut deloc.

În partea secundă, Alexandru Coman s-a insinuat în careul advers și a redus din diferență cu o execuție de atacant, lăsând senzația că își poate readuce echipa în avantaj. Nu a fost așa, deoarece Pecanha a comis-o în careu și Kovacs a refăcut ecartul. S-a terminat 3-1, iar perspectivele rămân gri pentru formația lui Marian Rada.

Așa a evoluat scorul în Rapid-Videoton 1-3:

Min 62 – GOL VIDEOTON 1-3! Kovacs înscrie din apropiere după o greșeală a lui Pecanha
Min 54 – GOL RAPID 1-2! Alexandru Coman a fentat jocul la ofsaid al maghiarilor și a înscris, nemarcat, cu un șut din 8 metri
Min 12 – GOL VIDEOTON 0-2! Același Nikolic înscrie peste Pecanha, după ce a profitat de o breșă între Oros și Mardare
Min 2 – GOL VIDEOTON 0-1! Nikolic l-a depășit în viteză pe Mardare și l-a executat pe Pecanha cu un șut la colțul lung

Publicat: 27 01. 2013, 15:54
Actualizat: 27 01. 2013, 15:55