Alarmă pentru Botoșani! Moruțan a părăsit terenul accidentat în ultima partidă. Ce a pățit puștiul pe care FCSB a oferit 700.000 de euro

FC Botoșani s-a distrat cu OSK Sepsi, în a treia etapă a Ligii 1, obținând o victorie facilă pe teren propriu. Totuși, moldovenii au primit o veste proastă, în minutul 66, atunci când Olimpiu Moruțan a ieșit accidentat de pe teren.

Momentan, starea de sănătate a lui Moruțan nu a fost lămurită, dar mijlocașul dorit cu insistență de Gigi Becali a ieșit imediat, după ce a dat pasa decisivă de la golul de 4-0, în minutul 66.

Pe reluări se vede cum Cristian Oroș îl lovește pe Moruțan peste tibie pentru a opri faza de atac. Moruțan a continuat pe teren, dar imediat după ce a pasat decisiv a fost schimbat și a plecat spre banca de rezerve șchiopătând.

În această vară, FC Botoșani și FCSB au dus negocieri dure pentru serviciile lui Olimpiu Moruțan. Moldovenii au cerut inițial 1 milion de euro, în timp ce Becali nu a oferit mai mult de 700.000 de euro. Astfel, tranzacția a picat, iar Moruțan a rămas în Moldova.

Publicat: 28 07. 2017, 20:13
Actualizat: 28 07. 2017, 20:14