Agonie și extaz

În timpul meciului cu UTA, patronul Stelei a trecut prin stări diferite, în funcție de modul în care decurgeau evenimentele din teren.

Astfel, jocul slab din prima parte și rezultatul de 0-1 înregistrat pe tabelă l-au exasperat pe Gigi Becali. La pauză, acesta a fost auzit înjurând, nemulțumit de evoluția jucătorilor săi. „Nu jucăm nimic!“, spunea finanțatorul, în contradicție cu reacția sa de la final. “La golul de 2-1 am pus capul jos și am lăcrimat! Mi-a plăcut jocul, eram sigur că vom câștiga în prelungiri”, a spus Gigi Becali după meci, vizibil afectat de tensiunea ultimelor minute. De asemenea, patronul roș-albaștrilor a adăugat că i-ar putea premia pe jucători cu câte 20.000 de euro pentru ultimele victorii. „Mai contează banii în astfel de momente?“, au fost cuvintele sugestive ale lui Gigi Becali. „Pe mine mă interesa să ne asigurăm locul 2. Și Dinamo se implică în lupta pentru locul 2, pentru că este la șapte puncte și avem și meciul direct cu ea, deci e foarte greu“, a mai spus patronul Stelei.

Despre absența lui Dayro Moreno, Becali a afirmat: „Nu a jucat pentru că a fost la spital, am înțeles că are nu știu ce, ceva la inghinali“. De asemenea, latifundiarul a declarat că Adrian Neaga a intrat pe teren „cu noroc“, iar despre Mirel Rădoi a spus că „este războinic“, pentru că a continuat meciul accidentat, rămănând pe teren până la finalul acestuia.

Publicat: 24 03. 2008, 01:09