ACS Poli Timișoara – Național Sebiș, scor 3-0, într-un meci amical jucat la Timișoara

ACS Poli Timișoara a câștigat, sâmbătă, meciul amical cu Național Sebiș, scor 3-0, jucat la Timișoara pe un teren sintetic.

Bârnoi a deschis scorul în minutul 10, cu un șut sub bară din careul mare. Artean a majorat avantajul gazdelor în minutul 65, cu un șut din 14 metri. Drăghici a stabilit scorul final în minutul 79, după o execuție din careul mic.

Echipa antrenată de către Ionuț Popa a început în formula: Straton – Hăruț, Bocșan, Neagu, Novak – Pădurariu – Mailat, Bârnoi, Vasi, Popovici – Pedro Henrique. În partea a doua au evoluat: Smaranda – Străuț, Bocșan, Cânu, Șeroni – Artean, Å oljiÇ – Bărbuț, Croitoru, Popovici – Drăghici.

În perioada 10-17 ianuarie, ACS Poli Timișoara a efectuat un cantonament la Poiana Brașov. Următoarele meciuri de pregătire pentru bănățeni sunt: ACS Poli – Spartak Subotica, la Belgrad (24 ianuarie); ACS Poli – Honved, la Budapesta (31 ianuarie).

Publicat: 21 01. 2017, 15:28
Actualizat: 21 01. 2017, 15:29