ACS Poli Timișoara – Lokomotiv Moscova, scor 1-2, într-un meci amical

Formația ACS Poli Timișoara a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 2-1, de echipa Lokomotiv Moscova, în primul meci de pregătire din cadrul cantonamentului din Austria, informează site-ul oficial al clubului bănățean.

Golul timișorenilor a fost marcat de Jorge Ruiz, în minutul 60.

ACS Poli a început meciul în următoarea formulă: Nuno Claro – Nohai, Scutaru, Șeroni, Marovic – Bărbuț, Petre, Trandu, Nanu – Szekely, Popovici. În repriza a doua a fost rulat restul lotului.

În ultimele 20 de minute, pentru echipa din Timișoara a evoluat și atacantul francez Albin Hodza, nou-venit în cantonamentul din Austria. El va face pregătiri cu ACS Poli, fiind liber de contract.

„Nu rezultatul a fost obiectivul principal al acestui meci. Am dorit să vedem în special jucătorii noi, cum se prezintă din punct de vedere fizic, tehnic, tactic și mental. Mai avem mult de muncă, suntem din nou în formare!”, a declarat, după joc, tehnicianul Valentin Velcea.