Universitatea Craiova – Poli Iași | Accidentare horror pentru Elvir Koljic, după o intrare a lui Marius Mihalache. Jucătorul din Bănie, scos pe targă de pe teren | FOTO

Imagini șocante la Universitatea Craiova – Poli Iași. Elvir Koljić a suferit o accidentare îngrozitoare în minutul 36, doctorii fiind nevoiți să-l scoată pe targă de pe teren.

Marius Mihalache a intrat prin alunecare la Elvir Koljic, prizându-i glezna dreaptă sub genunchiul său stâng. În urma intrării, jucătorul Craiovei a început să țipe de durere, iar Mihalache a fost eliminat.

Accidentare horror pentru Elvir Koljic la Universitatea Craiova – Poli Iași

Din primele informații, Elvir Koljic ar fi suferit o fractură destul de serioasă. Cel mai probabil, el va sta pe bară o perioadă destul de lungă de timp pentru a se recupera.

Universitatea Craiova – Poli Iași 1-0

Universitatea Craiova a câștigat meciul cu Poli Iași, scor 1-0, în etapa a șasea din Liga 1 și s-a distanțat la șapte puncte față de CFR Cluj, echipa de pe locul secund și campioana en-titre.

Bărbuț a marcat unicul gol al partidei, în minutul 51, când s-a distrat cu apărarea lui Poli Iași. Acesta a intrat pe teren în locul lui Koljic, care a suferit o accidentare dură și a fost transportat de urgență la spital. Primul verdict a fost fractură de gleznă.

ECHIPELE DE START:

Craiova: Pigliacelii – Șt. Vlădoiu, M. Bălașa, M. Constantin, N. Bancu – Nistor, Ov. Bic, Cicâldău – Baiaram, Koljic, A. Ivan
Rezerve: I. Popescu – R. Mitran, Vătăjelu, Acka, M. Danciu, Mateiu, Screciu, V. Constantin, Bărbuț
Antrenor: Cristiano Bergodi

Poli Iași: T. Axinte – P. Onea, Ov. Mihalache, Baxevanos, S. Bușu – Vanzo, Breeveld, Passaglia – Platini, A. Cristea, Calcan
Rezerve: I. Brînză, Atska, Zajmovic, De Iriondo, F. Cristea, Popadiuc, Rodny Lopes, Assulin, V. Petrișor
Antrenor: Daniel Pancu

Stadion: „Ion Oblemenco”, Craiova
Arbitri: Ovidiu Hațegan (Arad); Asistenți: Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)

Publicat: 02 10. 2020, 21:46
Actualizat: 03 10. 2020, 02:50