ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călințaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al meciul cu FCSB, la 1-2! A vrut să-l umilească pe Niță, dar s-a făcut de râs. Mijlocașul a fost bruscat de colegi

Ceorge Călințaru este protagonistul unuia dintre cele mai penibile momente ale sezonului în Liga 1, cu o execuție absolut jenantă a unui penalty la ultima fază a partidei Juventus București – FCSB, scor 1-2.

Un henț comis de Nedelcu în minutul 90+5 l-a făcut pe centralul Marius Avram să arate punctul cu var, iar Călințaru a fost cel care și-a asumat responsabilitatea executării penalty-ului care le-ar fi adus oaspeților o remiză nesperată în fața vicecampioanei.

Jucătorul gazdelor a ales însă o soluție total nefericită și a încercat să-l ridiculizeze pe Niță cu o scăriță. Portarul FCSB-ului a plecat inițial pe colțul din dreapta, dar și-a dat seama că adversarul încearcă o „scăriță” și a avut suficient timp să se redreseze și să prindă cu ușurință balonul. Imediat, Marius Avram a fluierat finalul partidei, iar FCSB a obținut o victorie importantă în lupta pentru titlu.

Călințaru a fost bruscat de colegii săi după ce a ratat lovitura de la 11 metri. Cel mai supărat a fost Bărbulescu, cel care a fost aproape să-l agreseze fizic. Pe tunelul de la vestiar, Călințaru a lovit cu pumnul în perete și și-a rupt un deget. Scandalul ar fi continuat și la vestiare, unde jucătorii s-ar fi luat la bătaie.

Publicat: 19 08. 2017, 23:20
Actualizat: 19 08. 2017, 23:35