Absolut GENIAL! Jucătorii de la Voluntari au reușit cea mai spectaculoasă fază a sezonului. Cum a marcat Cernat, după pasa din RABONA a lui Novac

FC Voluntari s-a impus în partida cu Gaz Metan, scor 2-1, după un meci extrem de spectaculos, cu multe ocazii de gol.

Ivanovici a deschis scoul în minutul 20, Khubutia a restabilit egalitatea în minutul 78, însă reușita care a stabilit învingătoarea a fost de departe cea mai frumoasă fază a meciului și a primelor șase etape din Liga 1.

Florin Cernat a făcut 2-1 în minutul 84, după o pasă din rabona a căpitanului Daniel Novac. Execuția specială a închizătorului l-a găsit liber în careu pe Florin Cernat care, cu mult calm, i-a trimis mingea printre picioare lui Greab și a înscris pentru 2-1.

Întreaga fază a fost una foarte frumoasă, fiind începută de la fundașii centrali ai Voluntariului și continuată cu un schimb de pase între Cernat și Voduț. Ultimul a încercat să-i paseze înapoi lui Cernat, dar balonul a fost respins până la Novac, care a pasat din rabona fără preluare și l-a găsit pe mijlocașul ofensiv la limita ofsaidului.

Publicat: 14 08. 2017, 20:28
Actualizat: 14 08. 2017, 20:34