A venit și prima victorie pentru Pandurii. Echipa lui Stoican a învins liderul din Polonia

După 3 remize și o înfrângere, CS Pandurii Târgu Jiu a dispus cu 1-0 de liderul din Polonia, Jagiellonia BiaÅ‚ystok. Singurul gol al amicalului de la Belek a fost reușit de Bogdan Dănăricu, în minutul 36. Oltenii au avut și o bară, prin Zaina. Ieri, echipa gorjeană fusese învinsă cu 1-0 de ocupanta locului secund din Polonia, Lechia GdaÅ„sk .

„Faptul că jucăm de la egal la egal cu aceste  echipe puternice, nu face decât să dea încredere jucătorilor mei”, a spus antrenorul Flavius Stoican.

Acesta a început testul cu Jagiellonia în formula: Stanca (cpt.) – Negoiță, Erico, Ene, Bușu , Pîrcalabu, Elton, Stana, Hlistei, Mărgărit, Dănăricu. În repriza secundă au jucat Stanca – (R. Negrilă 65) – Bușu(C. Mihai 83), F. Ilie, Tătaru, Trocan, Firțulescu, Păcurar, Tudor, Zaina (David 83), Surugiu, Hamed.

La Pandurii a evoluat și fundașul Ciprian Negoiță, sosit aseară, în cantonamentul din Antalya, de la liderul din C3, SCM Pitești.