A treia victorie din amicale:** Rapid – Lech Poznan 3-1!

Giuleștenii au început slab meciul cu polonezii și au primit gol la prima acțiune importantă a adversarilor. Rapidiștii și-au revenit imediat și Pancu a restabilit egalitatea din penalty, stabilind și scorul pauzei. În actul secund, „dubla” lui Nicolae Grigore a securizat victoria elevilor lui Rada.

Antrenorul Marian Rada a început partida cu următoarea echipă: Pecanha – Voicu, Abrudan, Oros, N. Vasile – Dică, N. Grigore, Grigorie, Roman – Martin, Pancu. În repriza a doua au mai intrat: Walace, Ciolacu, Dăescu, Herea, Mardare și Al. Coman.

Formația Rapid a mai disputat șase meciuri de verificare în cantonamentul din Marbella, cu Dnepr Dnepropetrovsk (scor 1-3), Videoton (scor 1-3), Guangzhou Evergrande (scor 1-0), Rubin Kazan (scor 1-0), Torpedo Kutaisi (scor 4-5 după loviturile de departajare) și Legia Varșovia (scor 0-2).

Min. 90 Final de meci!

Min. 69 GOOL Rapid! Nicolae Grigore reușește „dubla” și majorează diferența de pe tabelă.

Min. 53 GOOOL Rapid! Nicolae Grigore înscrie

Min. 46 Start în actul secund!

Min. 45 Final de meci!

Min. 13 GOOOL Rapid! Pancu execută fără probleme lovitura de penalitate

Min. 13 Nicolae Grigore obține un penalty în urma unui henț al polonezilor

Min. 9 GOL Lech Poznan! Kedziora deschide scorul în urma unui corner. Pecanha a ieșit greșit pe centrare

Min. 1 Meciul a început cu 15 minute întârziere din pricina organizatorilor care nu au reușit să aducă arbitrii la stadion în timp util! În cele din urmă a ajuns doar centralul, tușierii fiind doi oameni din staff-urile celor două echipe.

Min. 1 A început meciul!

Elevii lui Rada dispută astăzi o partidă amicală cu Lech Poznan, meciul fiind al șaptelea test pentru giuleșteni în această pauză de iarnă.

Până în acest moment, Rapid a câștigat două meciuri (1-0 cu Guangzhou, respectiv Rubin Kazan) și a pierdut alte patru confruntări (1-3 cu Dnepr, respectiv Videoton, 4-5 după penalty-uri cu Torpedo Kutaisi și 0-2 cu Legia Varșovia).

Echipa de start: Pecanha – I. Voicu, Abrudan, Oros, Vasile – N. Grigore, Grigorie, E. Dică – M. Roman, Martin, Pancu

Publicat: 07 02. 2013, 14:07
Actualizat: 07 02. 2013, 14:13