A reușit prima „dublă” din carieră și „a răpus” campioana:** „E cea mai fericită zi din viața mea! Nu există explicații logice pentru ce s-a întâmplat pe Giulești”

Rapid – CFR Cluj a fost un meci care și-a respectat statutul de derby. Oaspeții au intrat în avantaj la vestiare după 45 de minute, dar în actul secund elevii lui Sabău au revenit incredibil și au întors scorul.

Nicolae Grigore este eroul Rapidului, mijlocașul reușind prima „dublă” din carieră în cel mai potrivit moment pentru echipa sa. Grigore spune că a crezut tot timpul în forța formației sale și că nu i-a înțeles pe suporterii care au ales să plece de pe stadion la pauza partidei.

„Sunt fericit, pot spune că e cea mai fericită zi din viața mea. Am reușit și prima „dublă” din carieră. Dar nu avem prea mult timp să ne bucurăm, urmează o deplasare grea, la Pandurii. Mergem să câștigăm, să ne luăm revanșa dupa acel 0-3 de anul trecut. Explicații logice mi-ar fi greu să găsesc. Am crezut în noi. Știam că putem câștiga. Nimeni nu ne mai dădea vreo șansă. A fost la fel ca la derby-ul cu Dinamo, când credeam că am câștigat. Le țin pumnii pentru meciul din Liga Campionilor. Am remarcat că Maftei nu s-a bucurat la gol. E un jucător de mare caracter. Nu înțelegeam ce se întâmplă cu suporterii atunci când plecau din peluză”,
a declarat Nicolae Grigore la DigiSport.

Publicat: 26 08. 2012, 09:17
Actualizat: 26 08. 2012, 09:39