A închis ochii, deși era la câțiva pași de fază! Kovacs i-a refuzat lui Erico un penalty clar la faultul lui Luchin

Dinamo a arătat altă față în deplasarea de la Târgu-Jiu, spre deosebire de meciurile de până acum. ‘Câinii’ au dominat prima repriză și au deschis scorul prin Matei, care a prins un șut de senzație, iar Mingote a fost bătut.

Deși nu ar fi meritat egalul în prima parte, după aspectul jocului, gazdele au de ce să fie, totuși, nemulțumite. Istvan Kovacs a închis ochii la o fază în care echipa lui Pustai ar fi meritat lovitura de la 11 metri.

Ce s-a întâmplat în minutul 45+2? Eric a centrat din corner, Erico a sărit la cap, dar a fost doborât de Luchin. Faza s-a petrecut în careul dinamoviștilor, iar reluările TV arată clar cum fundașul lui Dinamo a pus mâna pe jucătorul celor de la Pandurii, care a fost dezechilibrat în săritură.

Istvan Kovacs nu a acordat însă nimic și Dinamo a intrat la cabine în avantaj, 1-0 la Târgu Jiu.

Publicat: 13 09. 2013, 21:46
Actualizat: 13 09. 2013, 21:47