„A fost o săptămână tristă pentru noi!** Meritam să câștigăm!”

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu FC Timișoara, scor 0-0, într-un meci care n-a dus lipsă de evenimente. Antonio Conceicao, tehnicianul "feroviarilor", este de părere că elevii săi și-au creat mai multe ocazii și meritau să câștige cele 3 puncte. Conceicao spune că nu a fost o săptămână prea fericită pentru CFR după eșecul cu Sparta Praga și semieșecul de pe teren propriu cu Timișoara "Au fost două puncte pierdute. La câte ocazii ne-am creat, am fi meritat să câștigăm. Timișoara a venit să nu piardă și s-a închis foarte bine. Am avut în prima repriză puține faze de a marca, dar după ce am schimbat sistemul am remediat și acest aspect. Cred că în repriza secundă am dominat și ne-am creat foarte multe șanse. Să nu uităm că am avut tei jocuri în această săptămână! De aceea e greu să trimiți pe teren o echipă odihnită. De exemplu, în cazul lui Traore s-a văzut că a jucat 90 de minute și cu Rapid, și la Praga, și a trebuit să îl menajăm emoțional. Poate fi considerată o săptămână tristă pentru noi prin prisma eșecului de la Praga, dar să nu uităm că am început cu o victorie importantă la Rapid", a declarat Conceicao.

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu FC Timișoara, scor 0-0,