A debutat Goicoechea: Oțelul – Lyubimets 2-1

Oțelul a susținut vineri cea de-a doua partidă amicală a cantonamentului din Spania împotriva bulgarilor de la Lyubimets, locul 12 în clasament.

Oțelul s-a impus cu scorul de 2-1 (1-0), prin golurile marcate de Adăscăliței (min. 43) și Gavrilă (min. 84). La 0-0, în minutul 15, portarul Mauro Goicoechea a apărat un penalti. În minutul 65 a avut loc o schimbare surpriză la Oțelul, a ieșit tânărul Miron și a intrat Gabriel Alejandro Viglianti, acum oficial al echipei.

Ewald Lienen a început cu formula: Goicoechea – Marus, Mișelăricu, Sîrghi, Miron – Giurgiu, Cooper – Adăscăliței, Sevillano, Băjenaru – Tudorie.

În partea a doua a meciului, au jucat: Simaitis – Miron (Viglianti min. 65), Moglan, Sipovici, Popescu – Filip, Milea – Gavrilă, Astafei, Pungă – Henrique.

Sursa foto: facebook Oțelul Galați

Publicat: 31 01. 2014, 21:48
Actualizat: 31 01. 2014, 21:52