A cedat nervos la conferința de presă! Scene incredibile la Vaslui: Reghe i-a jignit pe jurnaliști și a sărit la bătaie!

Steaua a câștigat la Vaslui, după un meci în care arbitrul Colțescu a eliminat trei jucători ai gazdelor. Reghecampf a cedat nervos la conferința de presă, acolo unde nu a permis să i se adreseze întrebări și a vorbit fără a-i lua în seamă pe jurnaliști.

Unul dintre ziariștii prezenți în sală a avut o observație care l-a scos din minți pe antrenorul Stelei. Acesta s-a ridicat și a ieșit din cameră.

Tensiunile dintre antrenorul Stelei și jurnaliștii prezenți la conferință au continuat și după ce stelistul a ieșit pe culoar. Reghecampf a încercat să îl lovească pe unul dintre jurnaliști, dar s-a oprit când a văzut camerele TV.

„Un meci de un nivel slab, după părerea mea. Important pentru noi este faptul că am reușit să câștigăm trei puncte. A fost o săptămână grea pentru noi, dar mă bucur că am ajuns pe primul loc, chiar dacă avem două meciuri mai puțin. Acesta este obiectivul cel mai important și ne vom concentra de la etapă la etapă să câștigăm cât mai multe puncte„, a spus Reghecampf la conferință.

Cei prezenți la fața locului spun că Reghecampf le-a adresat cuvinte dure și i-a făcut „proști”.

„Eu i-am răspuns: «Dacă noi suntem proști, atunci și tu esti!». M-a luat de gât și a vrut să-mi dea un cap în gură. M-am ferit… Încă mă ținea de gât, dar s-a retras în momentul în care s-au îndreptat camerele TV înspre noi”, a povestit un jurnalist la Radio GSP.

Steaua a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Vaslui, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminați trei jucători.

Piovaccari a înscris unicul gol al partidei, în minutul 47, reluând mingea în plasă din cădere, după o centrare a lui Popa.

În minutul 34, de la FC Vaslui a fost eliminat Madson, după ce a primit al doilea cartonaș galben. De la vasluieni a fost eliminat și Cerniauskas, în minutul 73, pentru o intervenție la Piovaccari, iar în minutul 86 a primit cartonașul roșu și Sânmărtean, după ce l-a călcat pe genunchi pe același Piovaccari.

FC Vaslui: Cerniauskas – Viveiros, Cordoș, Celeban, Sălăgeanu – Wilk (Lovrecici ’53), Caue (Enescu ’53) – Antal (Straton ’75), Sânmărtean, Madson – Temwanjera. Antrenor: Ionuț Moșteanu

Steaua: Tătărușanu – Prepeliță, Szukala, Gardoș, Latovlevici – Bourceanu, Filip – Popa (Kapetanos ’68), Răduț (Stanciu ’46), Tănase (Cristea ’46) – Piovaccari. Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Cartonașe galbene: Madson ’25, ’34, Sălăgeanu ’34 / Tănase ’44, Gardoș ’45, Bourceanu ’81

Cartonașe roșii: Madson ’34, Cerniauskas ’73, Sânmărtean ’86

Arbitri: Sebastian Colțescu (central) – Octavian Șovre, Mircea Grigoriu (asistenți) – Viorel Flueran (rezervă)

Observatori: Aron Huzu, Marcel Lică.

Înainte de începerea partidei, s-a ținut un moment de reculegere în memoria fostului oficial al FRF și LPF, Mircea Cezar Ionescu.

Publicat: 05 10. 2013, 22:46
Actualizat: 06 10. 2013, 08:49