Jucătorii Astrei Giurgiu așteaptă banii de la patronul Ioan Niculae: „Cred că îi merităm!”

Dario Canadija il felicita pe Valentin Gheorghe dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si Astra Giurgiu, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe stadionul Dinamo din Bucuresti, sambata 14 noiembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 9 poze

Astra Giurgiu a câștigat în fața celor de la Hermannstadt, scor 1-0, în etapa cu numărul 11 din Liga 1, iar jucătorii i-au transmis patronului Ioan Niculae că așteaptă salariile restante.

Valentin Gheorghe, mijlocașul în vârstă de 23 de ani al Astrei, a înscris unicul gol al partidei cu Hermannstadt, în minutul 83, și a câștigat cele trei puncte pentru echipa antrenată acum de către Eugen Neagoe.

Acesta a dezvăluit că jucătorii Astrei au primit promisiuni din partea conducerii giurgiuvene cu privire la încasarea salariilor restante.

Jucătorii Astrei Giurgiu așteaptă banii de la patronul Ioan Niculae

„E o victorie muncită, o victorie grea. Cei de la Hermannstadt ne-au lovit tot meciul, au fost peste noi fizic, dar din fericire pentru noi am înscris și cele mai importante sunt cele trei puncte, pentru că trebuie neapărat să urcăm în clasament.

Am arătat foarte bine și cu Dinamo. În prima repriză nu au ajuns la poartă cei de la Dinamo. La fel și cu Hermannstadt. Stăm foarte bine în teren și asta e cel mai important.

Sper să nu mai așteptăm și săperăm să se rezolve. Avem promisiuni că o să se rezolve, sperăm să se rezolve săptămâna aceasta, pentru că avem nevoie. Atâta timp cât ne facem treaba, am început să facem puncte, să câștigăm, cred că merităm și banii”, a spus Valentin Gheorghe, la flash-interviurile de după meci.

„Este o situație care a apăsat un pic vestiarul, de aceea am și început mai greu campionatul. E o diferență foarte mare între cum am început sezonul trecut și cum am început sezonul acesta. Avem semnale că se va îndrepta situația”, a spus și Constantin Dima, fundașul în vârstă de 21 de ani al celor de la Astra Giurgiu.

Publicat: 22 11. 2020, 19:14
Actualizat: 22 11. 2020, 19:47