Iulian Cristea, super gol pentru FCSB! Cum au deschis scorul roș-albaștrii cu Hermannstadt | VIDEO

FCSB a început în forță duelul cu Hermannstadt, iar roș-albaștrii au marcat repede prin Iulian Cristea, autorul unui gol superb.

Aflat în careu, fundașul celor de la FCSB a reușit un super gol în minutul 3 al duelului cu Hermannstadt.

Născut la Mediaș, Iulian Cristea este un fotbalist format de Gaz Metan. În 2013, fundașul a debutat în Liga 1 în tricoul medieșenilor, iar anul trecut a ajuns la FCSB. Partida dintre FCSB și Hermannstadt este Live Video Online pe prosport.ro!

Iulian Cristea, super gol în duelul FCSB – Hermannstadt

În minutul 3, fundașul Iulian Cristea a ajuns la finalizare și a reluat excelent, din cădere, o minge retrimisă în careu de Simion.

Fostul fundaș de la Gaz Metan nu i-a lăsat nicio șansă lui Cristiano, iar FCSB a început perfect partida cu Hermannstadt.

Iulian Cristea a trecut printr-o perioadă foarte grea! Așa cum s-a întâmplat cu mulți jucători de la FCSB, Cristea a fost depistat pozitiv cu COVID-19. Fundașul a aflat că are noul coronavirus înaintea meciului cu Backa Topola, din turul 2 preliminar al Europa League.

Fotbalistul din Mediaș a mai marcat un gol în acest sezon al Ligii 1, în victoria celor de la FCSB cu Dinamo, scor 3-2. În derby-ul de pe Arena Națională, apărătorul a făcut 2-0 în minutul 17, după ce Florin Tănase a deschis scorul pentru roș-albaștri.

FCSB – Hermannstadt, echipe de start

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, I. Cristea, Miron, Panțîru – Vînă, G. Simion, Fl. Tănase – D. Man, Sg. Buș, O. Moruțan

Rezerve: Straton – Briceag, Buziuc, C. Dumitru, Ov. Popescu, Oaidă, Cană, G. Enache, Ad. Șut

Antrenor: Anton Petrea

HermannstadtFigueiredo – Scarlatache, Viera, I. Stoica, Opruț – Caiado, Dâlbea, Pires, Al. Florică – David Mayoral, Joalisson

Rezerve: I. Pop, Addae, Fortes, Teijeira, Mustivar, Sîntean, Osan, Alhassan

Antrenor: Ruben Albes

Publicat: 26 10. 2020, 21:17
Actualizat: 26 10. 2020, 22:13