Ionuț Vînă, încrezător după victoria cu Hermannstadt. „Ne-a ieșit totul!” A dezvăluit ce obiectiv are FCSB

Ionut Daniel Vina in meciul de fotbal dintre FCSB si AFC Hermannstadt, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, luni 26 octombrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB – Hermannstadt s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 5-0, în etapa a 8-a din Liga 1, iar Ionuț Vînă e încrezător după reușita grupării antrenate de Toni Petrea.

Ionuț Vînă a fost titularizat de Toni Petrea în meciul jucat de FCSB cu Hermannstadt, iar mijlocașul grupării roș-albastre s-a declarat încântat de evoluția echipei sale.

Mai mult, Ionuț Vînă a dezvăluit și ce obiectiv are fosta vicecampioană a României în sezonul 2020 – 2021 din Liga 1.

Ionuț Vînă, încrezător după victoria cu Hermannstadt

A fost un meci excelent, ce ne-am propus ne-a ieșit. Am vrut să rezolvăm meciul din prima repriză și așa a și fost. Suntem cu siguranță în creștere pentru că a fost această pauză foarte benefică, datorită meciurilor naționalei. Ne-am antrenat bine și cred că suntem într-o formă ascendentă. Ne-a dat înapoi pandemia, am avut cazurile acelea, dar cred că am trecut cu bine peste, iar acum staff-ul și motivarea noastră o sa ne ducă pe locul 1.

Nu mă gândeam la un asemenea scor, dar mă bucur că ne-a ieșit totul în seara asta. Am avut multe ocazii, puteam să mai înscriem. La pauză am vrut să nu primim gol pentru că era important și să mai înscriem dacă se poate și am făcut asta. Am simțit că suntem peste ei, că îi dominam, și vrem să facem acest lucru în fiecare meci.

Ne gândim la titlu și la Cupa României, suntem aproape de primul loc și sperăm să o ținem tot așa. Profităm de fiecare pas greșit al contracandidatelor și, dacă vom juca la fel ca în seara asta de fiecare dată, vom reuși să ne îndeplinim obiectivele, a declarat Ionuț Vîna la finalul partidei dintre FCSB și FC Hermannstadt, scor 5-0.

• FCSB ocupă locul 2 în clasamentul din Liga 1, cu 18 puncte adunate în 8 etape, la egalitate cu CFR Cluj. Formația roș-albastră are șase victorii și două remize în 8 meciuri.
Publicat: 27 10. 2020, 08:49