Probleme mari pentru Ionuț Panțîru. Fundașul a acuzat amețeli și probleme cu vederea! Decizia luată de staff-ul FCSB-ului

Ionut Constantin Pantiru si Dias David Caiado in meciul de fotbal dintre FCSB si AFC Hermannstadt, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, luni 26 octombrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ionuț Panțîru întâmpină mari probleme înaintea meciului pe care FCSB l-a jucat cu FC Botoșani, atunci când fundașul a fost menajat de antrenorul Toni Petrea.

Ionuț Panțîru nu a făcut parte din primul unsprezece al FCSB-ului de la meciul cu FC Botoșani, toate acestea deoarece fundașul a acuzat probleme cu vederea și amețeli la antrenamentul susținut înaintea partidei cu gruparea lui Marius Croitoru, anunță Fanatik.

Fundașul stânga în vârstă de 24 de ani nu s-a simțit foarte bine la antrenamentul oficial susținut înaintea partidei FCSB – FC Botoșani, scor 4-1, iar acest lucru i-a făcut pe oamenii din staff-ul vicecampioanei României să își schimbe planurile pentru partida din etapa 10.

Ionuț Panțîru, amețeli și probleme cu vederea

Ionuț Panțîru a acuzat amețeli și probleme cu vederea, iar staff-ul medical al celor de la FCSB a decis împreună cu Toni Petrea ca jucătorul să fie menajat în partida cu FC Botoșani, deși antrenorul și-ar fi dorit să îl aibă pe fundașul stânga pe teren încă din primul minut.

Astfel, Toni Petrea a fost nevoit să îl titularizeze pe Marius Briceag pe postul de fundaș stânga la meciul cu FC Botoșani, iar Ionuț Panțîru a fost introdus pe teren abia în repriza secundă a meciului de pe „Arena Națională”.

Ionuț Panțîru, om de bază în lotul FCSB-ului

Ionuț Panțîru este unul dintre oamenii de bază din lotul lui Toni Petrea, toate acestea deoarece fundașul stânga nu are rival pe acel post. Marius Briceag nu a reușit să se impună în primul 11 și a jucat în doar 316 minute pentru fosta vicecampioană a României după despărțirea de CS U Craiova.

În vârstă de 24 de ani, Ionuț Panțîru a ajuns la FCSB pe 31 iulie 2019 și mai are contract cu formația deținută de Gigi Becali până în vara anului 2024. Cotat de site-urile de specialitate la 650.000 de euro, fundașul stânga a jucat în sezonul 2020 – 2021 în 13 meciuri și a bifat 3 asisturi.

Publicat: 12 11. 2020, 09:19