Ioan Andone, vehement după eșecul lui FC Voluntari în meciul cu FC Argeș: „Mai bine pleacă dintre jucători şi rămâne Mihai Teja!”

Ioan Andone in meciul de fotbal dintre FC Voluntari si Dinamo Bucuresti, din cadrul Ligii 1 Betano, disputat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, luni 5 noiembrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 11 poze

Ioan Andone, președintele FC Voluntari, s-a declarat extrem de nemulțumit după înfrângerea cu FC Argeș, scor 1-2, în etapa a noua din Liga 1.

Unicul gol al lui FC Voluntari a fost marcat din penalty transformat de către Ion Gheorghe, în minutul 66.

Oficialul ilfovenilor a declarat că se aștepta ca elevii lui Mihai Teja să obțină o victorie la Pitești, însă asigură faptul că Mihai Teja este susținut în continuare de către conducerea clubului din Voluntari.

Ioan Andone, vehement după eșecul lui FC Voluntari în meciul cu FC Argeș

„Am întâlnit echipe care, după părere mea, au şanse mari de play-off, Craiova, CFR. La toate meciurile am avut şanse să luăm puncte, la Craiova am avut penalty… E o lipsă de concentrare, după părerea mea. Am început să facem greşeli individuale. Echipa are o forţă colectivă bună. Mă aşteptam la victorie, am avut discuţii cu jucătorii.

Sunt nemulţumit de ce am văzut în prima repriză. Foarte nemulţumit. Posesie sterliă, fără ocazii. Repriza a doua a fost altceva. Mihai a văzut ce s-a greşit, schimbările au fost foarte bune. Am creat presiune. Dacă eram mai atenţi, puteam scoate un egal, nu zic că puteam câştiga. O să avem o discuţie cu ei, cu antrenorii. Sunt cinci înfrângeri în ultimele şase meciuri, ne îngrijorează. Avem o problemă în ultimii 30 de metri.

Nu se pune problema, noi îl susţinem. Rezultatele ne nemulţumesc. Nu poţi spune că am avut jocuri dezastru. Nu se gândeşte nimeni că trebuie să plece Teja. Noi îi dăm încredere, mai bine pleacă dintre jucători şi rămâne Teja. El îşi face treaba, dar chestiile de concentrare”, a spus Ioan Andone, la Telekom Sport.

Publicat: 30 10. 2020, 20:52
Actualizat: 30 10. 2020, 20:54