Ilie Poenaru, nemulțumit după ce Academica Clinceni a câștigat partida cu Astra Giurgiu: „Mă aşteptam la mult mai mult!”

Academica Clinceni s-a impus în fața celor de la Astra Giurgu, în campionat, cu scorul de 2-0. Deși echipa lui a câștigat, Ilie Poenaru s-a declarat nemulțumit de jocul prestat de băieții lui.

După această victorie, Academica Clinceni se situează pe locul 4 din Liga 1, cu 16 puncte obținute.

De cealaltă parte, Astra Giurgiu rămâne pe ultimul loc din Liga 1, cu patru puncte obținute.

Tehnicinaul Academicii Clinceni s-a declarat nemulțumit că elevii lui nu au pasat și ținut de minge mai mult. Deși nu i-a plăcut jocul prestat, Poenaru i-a felicitat pe fotbaliștii săi că au luat toate cele trei puncte.

„Jocul nu a fost atât de bun, din păcate. Mă aşteptam la mult mai mult, mă aşteptam să stăm mai mult în posesie, mă aşteptam să pasăm, pentru că eram în creştere, ca şi joc vorbesc. Important că la pauză au înţeles anumite lucruri. Le-am transmis că trebuie să jucăm mai  repede, să schimbăm direcţia mult mai rapid şi să fim mai verticali.

Merită felicitaţi pentru atitudine, pentru cele trei puncte, care sunt foarte importante pentru noi, pentru moral şi pentru continuitate. Sunt bucuros pentru că au atitudine bună şi am un grup unit. Şi dacă jucăm mai slab, reuşim să facem un rezultat bun”, a declarat Ilie Poenaru, după meci.

Golurile partidei au fost marcate de Jovan Markovici, în minutul 86, și de Petrișor Petrescu, în minutul 90+3.

Publicat: 06 11. 2020, 20:09
Actualizat: 06 11. 2020, 20:12