Ilie Dumitrescu s-a ținut de glume după FCSB – Dinamo 3-2. „S-a dus Radu Petrescu să vadă ce a postat Mihai Stoica!”

Ilie Dumitrescu s-a ținut de glume după FCSB – Dinamo, scor 3-2, meci din etapa a 6-a din Liga 1, iar Radu Petresscu și oficialii din „Ștefan cel Mare” au fost luați la țintă de către fostul atacant al grupării roș-albastre.

Radu Petrescu a fost pus la punct de Meme Stoica la pauza meciului FCSB – Dinamo, toate acestea după ce managerul general al roș-albaștrilor a postat pe Facebook un mesaj pentru centralul delegat la „Eternul Derby”, iar Ilie Dumitrescu a profitat de acuzațiile venite din partea dinamoviștilor și s-a ținut de glume.

Ilie Dumitrescu s-a ținut de glume după FCSB – Dinamo 3-2

Meme Stoica și Cosmin Contra s-au contrat la finalul partidei de pe Arena Națională din cuaza arbitrajului de la derby, iar Ilie Dumitrescu a încercat să detensioneze atmosfera.

Hai să mai și glumim! S-a dus la pauză Radu Petrescu să vadă ce a postat Mihai Stoica. Și a pus presiune pe el. S-a dus el la pauză și i-a zis unul, ‘vezi, bă, că a postat ăla ceva’. Și a intrat ăla, mai apoi în repriza a doua, cu o presiune pe el… Glumesc! Cred că Petrescu nu a avut o seară bună, a spus Ilie Dumitrescu, conforn Digisport.

Meme Stoica a contestat arbitrajul de la derby-ul Dinamo – FCSB

Ilie Dumitrescu a făcut referire la momentul care a avut loc în timpul pauzei meciului FCSB – Dinamo, scor 3-2, atunci când Meme Stoica a postat un mesaj pentru Radu Petrescu pe contul său de Facebook. Managerul general al fostei vicecampioane a României a acuzat faptul că rivala din „Ștefan cel Mare” a primit, nemeritat, o lovitură de la 11 metri.