Ilie Dumitrescu distruge strategia de la FCSB. „N-am văzut asta nici la PSG! Aici e cu totul altă treabă!”

Ilie Dumitrescu a distrus strategia de la FCSB, toate acestea după ce Toni Petrea a efectuat trei schimbări la pauza meciului jucat pe „Marin Anastasovici”, scor 3-0, cu Astra Giurgiu.

FCSB a obținut victoria pe terenul Astrei Giurgiu, dar Ilie Dumitrescu a răbufnit după ce echipa patronată de Gigi Becali a făcut trei schimbări la pauza meciului.

Ilie Dumitrescu distruge strategia de la FCSB

Toni Petrea i-a introdus pe teren la pauza meciului Astra Giurgiu – FCSB pe Olimpiu Moruțan, Marius Briceag și Alexandru Buziuc și i-a scos pe Sergiu Buș, Darius Olaru și Iulian Cristea, lucru care nu a fost pe placul lui Ilie Dumitrescu care susține că strategia roș-albaștrilor nu este benefică pentru jucători și pentru echipă.

Și nouă ne este uneori greu de explicat aici. Am făcut analiză la sferturi, semifinale și cele două finale. N-am văzut trei schimbări la pauză în niciuna din astea două competiții. Nici la Lyon, nici la Paris Saint-Germain, care veneau după pauză. Adică avem niște repere, dar aici e cu totul altă treabă. Unde ați văzut voi trei schimbări la pauză? N-am văzut niciodată!

La Bogdan Andone înțeleg. Știi cum e, ai o discuție, hai să încerc 5-7-10 minute după pauză. Ai un dialog cu jucătorul, îți spune că vrea să mai încerce.

Hai să spunem că dacă un jucător este expus și are cartonaș galben și are o poziție în care e presiune, da, dar meciurile astea de pregătire sunt momente în care dai 60 de minute anumitor jucători, apoi mai schimbi”, a declarat Ilie Dumitrescu, conform Digisport.

Pentru FCSB urmează meciul cu FC Shirak, joi, 27 august, de la ora 21.30, în turul 1 preliminar al Europa League. Partida va fi Live Video Online pe ProSport și la TV pe Look Plus.

Publicat: 23 08. 2020, 10:47
Actualizat: 23 08. 2020, 18:32