Ianis Hagi, spectacol total în Scoția! Românul a avut o repriză de vis, după un gol și un assist | VIDEO

UPDATE 23:30 Rangers a învins-o cu 5-0 pe Dumferline, pe teren propriu, iar Ianis Hagi a fost pe teren timp de 70 de minute.

Ianis Hagi a avut o repriză excelentă în tricoul lui Rangers, în meciul cu Dumferline, din Cupa Ligii Scoției. La pauză, campioana a condus cu un categoric 4-0, iar fiul lui Gică Hagi și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Titular în meciul de vineri, Ianis a profitat de șansa pe care i-a oferit-o Steven Gerrard și a reușit să înscrie, dar să ofere și un assist, asta chiar în timp ce Farul lui Gică Hagi o întâlnea pe CFR Cluj, în Gruia, în etapa a cincea din Liga 1.

Ianis Hagi, gol superb pentru Rangers în Cupa Ligii Scoției

În minutul 19, Ianis Hagi a marcat al treilea gol al echipei sale, printr-o lovitură de cap, după ce tocmai oferise un assist, la golul lui Wright. Fostul jucător al Fiorentinei a profitat de ieșirea greșită a portarului advers și a rezolvat practic „ecuația” unui meci simplu pentru campioana Scoției.

Românul a fost felicitat imediat de colegi, iar fanii l-au aplaudat și ei pe Ianis, care speră să prindă grupele Europa League cu Rangers.

Eliminată din preliminariile Ligii Campionilor, precum CFR Cluj, Rangers și-a văzut visul spulberat și a ajuns în play-off-ul Europa League, acolo unde n-ar trebui să aibă emoții în dubla cu armenii de la Alashkert.

„Este crucial să obțină încrederea managerului și se pare că Hagi în sfârșit o obține. Acum, odată ce va fi mai relaxat cu privire la viitorul său în cadrul echipei, poate să aibă evoluții mai bune în meciuri”, a declarat recent Rivaldo, despre Ianis Hagi.

Publicat: 13 08. 2021, 22:27
Actualizat: 15 08. 2021, 22:36