„Ianis are nevoie de multe meciuri, minute!” Hagi a făcut „radiografia” echipei sale după primul meci din 2018: „Creștem!”

Gică Hagi e convins că Viitorul se putea impune în fața Astrei, 1-1, dar și-n aceste condiții își poate atinge obiectivul, de a evolua în play-off. „Regele” a analizat prestația elevilor săi și mai ales pe cea a fiului său, Ianis.

„Nu am reușit să luăm cele trei puncte, dar încercăm să facem fotbal, chiar dacă suntem tineri. Creștem! Acum a fost și vorba de ghinion, însă ăsta e fotbalul. Important e că am produs fotbal. Am încredere în acest grup și meritam să învingem”, a spus Gică Hagi la finalul meciului, conform Digi Sport.

Apoi, a vorbit despre fiul său, Ianis Hagi, cel care a avut o prestație foarte bună contra Astrei,având și ocazii importante de a înscrie. „Ianis are nevoie de multe meciuri, minute. E foarte talentat, ca și ceilalți, și-a jucat rolul, dar se vede că nu are partide în picioare. S-a pierdut timp…dar, nu vreau să zic mai multe. Va crește. Ne-a ajutat în ultimii 30 de metri, a a tras echipa după el.

Vrem să câștigăm toate meciurile, să fim în play-off…Nu am ce să-i reproșez lui Căpușă pentru faza golului, orice tânăr din greșeli învață. Era debutul lui! El s-a pregătit extraordinar și tot pe el mă voi baza. Și Chițu a și marcat a și ratat, dar sunt mulțumit de el”, a spus „Regele”.

Hagi l-a lăudat și pe Tudor Băluță, jucător dorit de patronul celor de la FCSB, Gigi Becali. „Poate mult mai mult. Poate fi un jucător de mare valoare a României, dacă nu o să aibă ghinion”, a încheiat Hagi.

Publicat: 02 02. 2018, 23:18
Actualizat: 02 02. 2018, 23:25