Guilherme: „Nu e o calificare dramatică.” Steliștii l-au iertat deja pe Stanciu: „Tot el va bate și următorul penalty”

Fotbalistul echipei Steaua, Guilherme, a declarat joi seară, după accederea în semifinalele Cupei Ligii, că în opinia sa nu a fost „o calificare dramatică”, însă a menționat că meciul cu ACS Poli Timișoara, scor 1-0, a fost dificil.

Nu se poate spune că e o calificare dramatică, pentru că am avut șansa să mai marcăm, meciul a fost dificil însă. Bravo portarului de la ACS că a reușit să apere două penaltiuri. Nicu (n.r. – Stanciu) execută bine penaltyurile, însă azi nu a bătut chiar așa de bine. Cred însă că în următorul meci, dacă vom avea o lovitură de la 11 metri tot el o va executa”, a spus Guilherme.

Formația Steaua a învins, joi seară, pe Arena Națională, cu scorul de 1-0, echipa ACS Poli Timișoara, într-un meci din sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast, și s-a calificat în semifinalele competiției. Golul a fost marcat de Chipciu, în minutul 32. În faza următoare, Steaua va întâlni Astra Giurgiu.