Golul care îi poate deschide drumul spre un transfer de 15 milioane de euro! Dennis Man a marcat prima oară în acest campionat în ziua în care șefii lui Torino s-au decis să-l cumpere | VIDEO

Mihai Cosmin Radut si Dennis Man in meciul de fotbal dintre Astra Giurgiu si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, sambata 22 august 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Dennis Man a marcat primul gol al formației FCSB în acest campionat. A deschis scorul în partida cu Astra Giurgiu, la debutul în noul campionat. Presa italiană a anunțat astăzi marea veste. Antrenorul lui Torino, Marco Giampaolo, și-a dat acordul pentru transferul internaționalului român.

FCSB nu a mai câștigat campionatul din anul 2015, iar Gigi Becali speră să câștige bani mulți din transferurile de jucători. Dennis Man și Florinel Coman sunt jucătorii pe care își dorește să obțină 30 de milioane de euro. Discuții, negocieri și oferte au tot fost, dar deocamdată finanțatorul echipei nu a fost de acord cu nicio mutare.

În ultimele zile a apărut o nouă pistă. Jurnaliștii italieni au scris că Torino a intrat în luptă cu Norwich și Feyenoord pentru semnătura lui Dennis Man. Noul antrenor al formației din Seria A și-a dat acordul pentru transfer. Marco Giampaolo și-l dorește foarte tare pe fotbalistul român, dar șefii i-au spus că nu ar vrea să dea 15 milioane și își doresc o negociere și speră ca suma de transfer să fie plătită în mai multe tranșe, în funcție de performanțe.

Dennis Man, super-gol în meciul cu Astra Giurgiu

Sunt șanse mari ca Dennis Man să le forțeze mâna italienilor cu reușita din partida cu Astra. A fost, cu adevărat, o execuție superbă. A preluat mingea cu dreptul și a șutat elegant cu stângul. Portarul Lazar a atins mingea, dar nu a avut nicio șansă. Balonul a ajuns în plasă, chiar lângă bară (VIDEO AICI).

După 3 minute a marcat și Florin Tănase, iar FCSB a condus cu 2-0 la pauză în partida cu Astra Giurgiu.

Publicat: 22 08. 2020, 22:33
Actualizat: 22 08. 2020, 22:35