Gigi Becali și-a pierdut răbdarea! Florin Tănase, înlocuit la pauza meciului Dinamo – FCSB! Încă un fotbalist a ieșit după 45 de minute

Cosmin Gabriel Matei si Florin Lucian Tanase in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, duminica 30 ianuarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 3 poze

Gigi Becali taie în carne vie la FCSB, iar Florin Tănase și Andrei Dumiter au fost „victimele” patronului vicecampioanei României.

FCSB s-a deplasat în „Ștefan cel Mare” pentru partida cu Dinamo, în etapa cu numărul 23, iar Florin Tănase și Andrei Dumiter au fost titularizați de Toni Petrea.

Florin Tănase și Andrei Dumiter nu au rezistat foarte mult pe teren, toate acestea deoarece au fost înlocuiți la pauza meciului jucat în „Ștefan cel Mare”.

Florin Tănase, înlocuit la pauza meciului Dinamo – FCSB

Cei doi atacanți ai vicecampioanei României nu au impresionat în prima repriză a meciului cu Dinamo, iar Toni Petrea i-a înlocuit la pauza meciului. Locul lui Florin Tănase a fost luat de către Florinel Coman, în timp ce Andrei Dumiter a fost înlocuit de Valentin Gheorghe.

Se pare că Florin Tănase a fost „pedepsit” de Gigi Becali, toate acestea după ce patronul vicecampioanei României chiar l-a avertizat pe căpitanul formației roș-albastre după remiza cu CFR Cluj, scor 3-3.

Este prima dată în sezonul 2021 – 2022 din Liga 1 când Florin Tănase este înlocuit la pauza unui meci. Fotbalistul a mai ieșit înainte de final la partidele cu Universitatea Craiova, scor 4-1 și la turul și returul cu CFR Cluj.

Eu l-am sunat imediat după meci, i-am zis: ’Știi că te-am propus, am zis că ești nr. 1, echipa fără tine e cam stingheră’, el a fost lipsă pe teren, și el și Șut, și Keșeru, am avut 3 lipsă pe teren, și încă doi fundași laterali, a fost degringoladă și în condițiile alea”, a transmis Gigi Becali la Pro X.

Echipele de start:

Dinamo: Figueiredo – Buleică, Patriche, Ehmann, Tomozei – Al. Răuță, Balthazar – Bordușanu, C. Matei, Torje – Ivankovski
Rezerve: Chesneau – R. Grigore, Jonavovici, A. Ivanov, A. Radu, Amzar, G. Crețu, A. Bani, J. Rodriguez
Antrenor: Flavius Stoican

FCSB: A. Vlad – Crețu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic – Olaru, Oaidă, Fl. Tănase – Cordea, Dumiter, Oct. Popescu
Rezerve: Târnovanu – Miron, Haruț, Fl. Coman, Stoica, Burlacu, V. Gheorghe, Perianu, Keșeru
Antrenor: Toni Petrea

Publicat: 30 01. 2022, 21:22