Gigi Becali râde în hohote de finul Florentin Pandele, de Ciobotariu și Bălănescu: „Dumnezeu a făcut dreptate! Să se ducă Cluj să se roage să le dea jumătate de titlu” | EXCLUSIV

Gigi Becali la o conferinta de presa de prezentare a jucatorului Sergiu Bus la FCSB desfasurata la Sediul din Aleea Alexandru din Bucuresti, marti 14 iulie 2020.© FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 9 poze

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a oferit o primă reacție după ce FC Voluntari, adversara de săptămâna trecută din Liga 1, a pierdut Cupa României în fața celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Ilfovenii au încurcat formația roș-albastră în tentativa de a cuceri campionatul în dauna celor de la CFR Cluj.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a câştigat în premieră Cupa României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (2-0), joi seara, în finala desfăşurată pe Stadionul Rapid-Giuleşti din Capitală.

Sepsi OSK a făcut un meci mai bun şi a câştigat meritat, prin golurile marcate de Marius Ştefănescu (22, 38), în timp ce ilfovenii au înscris prea târziu pentru a mai putea face ceva, autogolul lui Andres Dumitrescu venind practic la ultima fază de poartă (90+5).

Gigi Becali s-a bucurat de faptul că FC Voluntari a pierdut trofeul pe noua arenă din Giulești.

„Așa se întâmplă când îți bați joc de finala Cupei României. Dumnezeu a făcut dreptate, iar Voluntariul a rămas cu buza umflată.  Așa se pregătește o finală dacă vreo să o câștigi? Tragi ca fraierul să ajungi în finală, dar tu iti bați joc de ea? Așa pregătești, mă, nene, Ciobotariule finala? Așa, nene Bălănescule? Așa finule?

Acum să vă duceti la Cluj și să vă rugați de aia să vă dea și vouă jumătate de trofeu de campionat.

Poate luați și voi ceva anul asta. Păi tu joci împotriva nașului și crezi că te iartă bunul Dumnezeu? Aoleu, dar ce goluri le-a dat și Ștefănescu ăla”, a spus Gigi Becali pentru ProSport.

Cu o etapă înainte de finalul sezonului, clujenii au 57 de puncte, în timp ce a doua clasată, FCSB, care a înregistrat sâmbătă o remiză, 2-2, cu FC Voluntari, are 53 de puncte. Din acest motiv, partida FCSB – CFR Cluj, duminică ora 21.30, nu are niciun fel de implicație în lupta pentru primele două poziții.

Publicat: 20 05. 2022, 13:01
Actualizat: 20 05. 2022, 13:41