Gigi Becali începe „războiul” cu CFR și amenință campioana României: „Titlul nu-l iei cu Istvan Kovacs!”

Gigi Becali a revenit în forță și a început deja „războiul” cu CFR, după ce a lăsat de înțeles că ardelenii fac presiuni pentru ca roș-albaștrii să aibă probleme la revenirea în țară, după cantonamentul din Turcia.

Patronul de la FCSB n-a uitat eșecul cu CFR Cluj, scor 0-2, acuzând și acum arbitrajul lui Istvan Kovacs din Gruia.

La scorul de 0-0, în debutul partidei, FCSB a avut un penalty neacordat, la hențul clar făcut în care de Camora. În cele din urmă, roș-albaștrii au pierdut trei puncte mari, dar au încheiat anul pe primul loc în Liga 1.

Gigi Becali o amenință pe CFR și anunță: „Campionatul nu-l iei cu Istvan Kovacs!”

„Ei cred că un campionat se poate lua cu șmecherii. Campionatul nu-l iei cu Istvan Kovacs. E puternică și CFR, dar Dumnezeu face dreptatea. Lui nenea Edi (n.n. Edi Iordănescu) nu-i convine că s-a antrenat în mocirlă”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Spre deosebire de FCSB, care a plecat în Turcia, CFR a rămas în țară, așa cum au procedat și celelalte echipe din Liga 1.

Cei de la CFR au terminat la egalitate, 1-1, în singurul amical din această pauză competițională. Pereira a deschis scorul în jocul de pregătire cu Gaz Metan, în minutul 56. Pentru formația din Mediaș a egalat Ciocan, care a marcat în ultimul minut de joc.

CFR Cluj va juca prima partidă oficială din acest an în 14 ianuarie, pe teren propriu, cu Academica Clinceni, în timp ce FCSB se pregătește pentru meciul cu Astra Giurgiu.