Gigi Becali, avertizat după ce a distrus o vedetă de la FCSB. „L-ai scos și îl pierzi!”

Andrei Vlad (C), de la FCSB, isi manifesta bucuria dupa ce a aparat o lovitura de la 11 metri in timpul meciului de fotbal contra echipei Universitatea Craiova din etapa 29 a Ligii 1, disputat pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, duminica, 4 aprilie 2021. GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

Ioan Andone și Basarab Panduru au vorbit despre gafele comise de Andrei Vlad (FCSB) și Mihai Aioani (Chindia Târgoviște) în ultima etapă din Liga 1.

În meciul FCSB – CFR Cluj, scor 1-1, Andrei Vlad a fost păcălit de o minge în minutul 90+3,  Mihai Aioani a degajat greșit în Chindia Târgoviște – Gaz Metan, scor 1-1, iar Valente a stabilit scorul final.

Ioan Andone a ținut să îi atragă atenția lui Gigi Becali după ce latifundiarul din Pipera l-a desființat pe portarul FCSB-ului și susține că îl poate demoraliza pe Andrei Vlad dacă va decide să îl înlocuiască cu Cătălin Straton.

Gigi Becali, avertizat după ce l-a distrus pe Andrei Vlad

„Ce să-i zici? E portar de echipă naţională de tineret (n.r. – Mihai Aioani). Eu cred că a ridicat privirea şi… Cum poţi să dai semi-luftul ăsta? Ce să mai zici ca antrenor?

Dacă Vlad gafa în primul minut, înţelegeam. Mă, dar o faci în minutul 90, când ştii că e nisip acolo? Ai avut picioarele în nisip tot meciul. A fost şansa vieţii lui că Gigi Becali l-a băgat acolo peste toţi.

Acum depinde de cum sunt ei (n.r. – Andrei Vlad şi Mihai Aioani), de ce caracter au. Dacă îi scoţi din poartă, îi pierzi, poate nu sunt puternici. Sau îi scoţi din poartă, la Vlad, fază uşoară, la Aioani, minge de copii. La Vlad e altceva, pentru că nu e prima dată la Vlad”, a declarat Ioan Andone la Telekom Sport.

De ce îi va fi greu lui Gigi Becali să-l vândă pe Andrei Vlad

De partea cealaltă, Basarab Panduru este de părere că Andrei Vlad și Mihai Aioani nu vor avea de suferit după erorile făcute în meciurile din runda a 5-a și a explicat de ce îi va fi greu lui Gigi Becali să îl vândă pe goalkeeperul FCSB-ului. Eu cred că nu e nicio problemă pentru niciunul. Vlad nu are probleme, indiferent ce face, ştie că e titular. Nu e uşor să-l vinzi pe Vlad. Ai luat pe Pantilimon 2 milioane de euro acum ceva ani”, a spus Basarab Panduru.

Publicat: 05 05. 2021, 08:29