George Becali, the owner of the Romanian soccer team FCSB, announces that this is the last press conference he will ever hold, that he is retiring from football and wants to sell the team, unhappy with the way was refereed his team's last match and about the way the Romanian Football Federation manages Romanian football, saying "I can not fight with all the tyranny in Romania, I can not fight, especially as they have the state powers, which are, I fought I did jail, I give glory to the Lord that I did only so much that I did not realize what I got myself into, I went into the fire as a fool, of' goodbye, I withdrew, I no longer have business with them" during a press conference held in his palace in Bucharest. George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023,Image: 771643298, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

David Miculescu a avut o evoluție modestă în meciul cu Petrolul, scor 1-0, și a fost schimbat la pauză cu brazilianul Luis Phelipe.

Gigi Becali nu a ezitat să-l critice din nou pe atacantul luat de la UTA și spune despre el că trebuie să dea goluri și că nu este suficient să se zbată pe teren.

Gigi Becali a tras concluzia în cazul David Miculescu. A avut nevoie de 45 de minute ca să se lămurească exact despre atacantul cumpărat cu bani mulți de la UTA

Gigi Becali nu ratează nici o ocazie să-și critice jucătorii care nu dau satisfacția scontată. După meciul cu Petrolul, unul dintre clienții patronului a fost David Miculescu, schimbat la pauză de Elias Charalambous, la sugestia, cel mai probabil, a lui Becali.

„Un atacant trebuie să dea goluri. Dacă un atacant îl bagi și nu dă goluri, e o problemă, e ceva în neregulă acolo, e ceva. Trebuie să dea goluri. El s-a luptat, nu am ce să spun că nu s-a luptat. Nu trebuie doar să te lupți, trebuie să știi să o bagi și în poartă. Au fost situații când trebuia să o bage în poartă. Ai văzut Phelipe. Eu am încredere în continuare în Miculescu”, a spus Gigi Becali.

Luis Phelipe, din nou în grațiile lui Gigi Becali

Luat în vizor în ultimul timp de către Gigi Becali, Luis Phelipe a revenit în grațiile patronului după golul de trei puncte marcat cu Petrolul. Brazilianul a început meciul pe banca de rezerve și a intrat la pauză în locul lui David Miculescu, șters în prima parte a partidei. Phelipe, jucător cumprat cu 200.000 de euro de la Politehnica Iași, ș-a făcut imediat simțită prezența pe teren și a punctat chiar în primul minut al reprizei secunde, după o pasă primită de la Florinel Coman.

„Am spus că mai am încredere în Luis Phelipe. Radaslavescu a recuperat mingea și Phelipe a marcat”, a spus Gigi Becali la DigiSport.

Publicat: 06 03. 2024, 16:39