Gigi Becali a explicat schimbările făcute de FCSB la pauză meciului cu Botoșani. „N-are rost! Voi vreți senzații!”

Mihai Teja (nu se afla in imagine), noul antrenor al echipei Fotbal Club Steaua BUcuresti (FCSB), este prezentat jurnalistilor, de patronul clubului, George Becali, joi 27 decembrie 2018, la resedinta sa din Bucuresti. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO
Vezi galeria foto - 3 poze

Gigi Becali a explicat schimbările făcute de FCSB la pauza meciului jucat pe terenul lui FC Botoșani, scor 0-0.

FC Botoșani – FCSB s-a terminat la egalitate, scor 0-0, dar schimbările făcute de Dinu Todoran la pauza meciului de pe stadionul „Municipal” a surprins pe toată lumea.

Ovidiu Popescu, Zdenek Ondrasek și Iulian Cristea au intrat, iar Denis Haruț, Răvan Oaidă și Stipe Vucur au ieșit la pauza meciului FC Botoșani – FCSB, iar Gigi Becali susține că nu el a făcut aceste mutări.

Gigi Becali a explicat schimbările făcute de FCSB la pauză meciului cu Botoșani

Chiar dacă Dinu Todoran a explicat că nu el a făcut cele trei schimbări la pauza meciului FC Botoșani – FCSB, scor 0-0, Gigi Becali îl contrazice și susține că a fost decizia antrenorului.

Mai mult, Gigi Becali susține că Dinu Todoran i-a transmis înaintea meciului cu FC Botoșani că va schimba perechea de fundași centrali pentru a-i vedea pe toți apărătorii la treabă.

„Am avut ocazii, bară, am ratat 11 metri, îmi pare că n-am câștigat, Botoșani nu o să mai fie așa niciodată. Vreți să vorbim de meci sau de ce a spus Todoran? Sunt eu antrenor? Întrebați-l pe el! E ultima oară când vă mai răspund. N-are rost! Voi vreți senzații.

Trebuie să vadă antrenorul ce pereche de fundași va juca. Noi convenisem asta de la început, pentru că la antrenamente nu se vede bine. Am vorbit cu el și i-am spus să joace cu cine vrea. O să stabilim împreună cu ce cuplu de fundași va juca omul”, a spus Gigi Becali la Digi Sport Special.

Publicat: 15 07. 2021, 23:10
Actualizat: 16 07. 2021, 00:59