Gică Hagi, mesaj pentru Gică Popescu după egalul cu Voluntari: „Dacă conducerea nu este mulțumită de mine, să mă schimbe”

Gheorghe Hagi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si FC Voluntari, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, sambata 7 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FC Voluntari și Farul Constanța au terminat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă din cadrul etapei cu numărul opt a play-off-ului Ligii 1.

Constănțenii au ratat șansa de a urca peste ilfoveni, după ce au condus partida mai mult de 60 de minute.

La finalul jocului, Gheorghe Hagi s-a declarat nemulțumit de prestația echipei sale și chiar a vorbit despre o eventuală plecare de pe banca tehnică a Farului.

Gică Hagi: „Dacă conducerea nu este mulțumită de mine, să mă schimbe”

La interviul de după partida terminată la egalitate cu FC Voluntari, Gheorghe Hagi a vorbit despre jocul slab al echipei și a dat vina pe accidentările din prima repriză.

„Regele” a amintit că este un om exigent, felicitându-și jucătorii pentru sezonul făcut. Totuși, Gică Hagi a discutat și despre o eventuală plecare de la echipa pe care o și patronează.

„Nu vreau să fiu negativist, dar am făcut foarte puține în această partidă. Nu sunt mulțumit nici ofensiv, nici defensiv. Accidentările din primar repriză m-au făcut să fac schimbări, e greu. Păcat, am avut 1-0, dar știam că sunt o echipă ofensivă, o echipă dificilă.

Nu o să vin în fața voastră să-mi creez alibiuri. Sunt o persoană care are o singură mentalitate, o persoană care vrea să câștige toate meciurile. Nu vin în fața voastră să mă plâng, nu reprezint perfecțiunea.

Sunt un tip exigent, poate prea mult, dar îmi doresc ca jucătorii mei să devină cei mai buni. Dacă conducerea nu este mulțumită de mine, să mă schimbe. Băieții au făcut un sezon bun, îmi doresc totuși mai mult de la ei”, a declarat Gică Hagi la finalul partidei.

Publicat: 07 05. 2022, 20:23
Actualizat: 07 05. 2022, 20:28