Gică Hagi, la pământ după ce Farul Constanța n-a înscris niciun gol în 3 meciuri. „Fără calitate!”

Catalin Cristian Anghel si Gheorghe Hagi discuta la pauza meciului de fotbal dintre FC Voluntari si Farul Constanta, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, sambata 2 aprilie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Farul Constanța a fost învinsă de FC Voluntari, scor 0-1, pe stadionul „Anghel Iordănescu”, în etapa a 3-a din play-off-ul Ligii 1, iar Gică Hagi a fost la pământ la finalul meciului.

Gică Hagi și Andrei Ciobanu au vorbit la finalul meciului FC Voluntari – Farul Constanța, scor 1-0, despre prestația echipei de la Ovidiu.

Dacă Andrei Ciobanu susține că jocul prestat de către fotbaliștii Farului a fost unul „destul de bun”, Gică Hagi nu este de aceeași părere.

Antrenorul și finanțatorul formației Farul Constanța este de părere că echipa sa a fost lentă, previzibilă și a făcut „un meci slab, fără calitate”.

„Un meci slab, fără calitate mare. Am prestat un joc destul de bun ambele echipe, dar am fost lenți, previzibili. Am avut ocazii să dăm 1-0, dar am ratat. Ăsta e fotbalul. Se joacă… Tu ratezi, vine adversarul și marchează. Nu a fost un meci reușit. Lispă de calitate! Tot ce trebuia să facem… Lent, previzibil, fără putere. Nu am marcat niciun gol în trei meciuri… O să discut cu jucătorii, o să vedem. Mai sunt meciuri de jucat, sperăm să schimbăm ceva și să găsim soluția. Faza ofensivă trebuie să fie făcută de toată lumea, faza defensivă la fel. Puteam să facem mai multe.

Mesajul a fost să câștigăm, am stat de vorbă cu ei, dar ritmul jocului a fost slab. Nu căutăm scuze, eu nu caut scuze. Astea sunt alibiuri. Când pierzi cauți alibiuri, dar noi trebuia să câștigăm, să ne impunem, dar din păcate nu am făcut-o”, a spus Gică Hagi la finalul meciului FC Voluntari – Farul Constanța, scor 1-0.

Andrei Ciobanu îl contrazice pe Gică Hagi. „Am practicat un fotbal destul de bun!”

„Am pierdut în această seară, am practicat un fotbal destul de bun până în ultimii 30 de metri, dar acolo am avut probleme în a ne crea ocazii. Au avut o fază fixă în ultimele minute și au înscris. Trebuie să ne vedem de treaba noastră, să obținem cât mai multe puncte și să urcăm cât mai sus. Am muncit foarte bine în pauză, dar nu am reușit să obținem puncte. Urmează meciuri grele… Dacă o să muncim foarte bine o să vină și prima victorie. Noi mereu jucăm la victorie. Noi am intrat în play-off cu gândul de a juca în cupele europene”, a spus Andrei Ciobanu.

Publicat: 02 04. 2022, 19:51