Gică Hagi, gest de furie împotriva fotbaliștilor de la Farul în meciul cu Sepsi! Camerele TV au filmat scena în care „Regele” țipă nervos la vedetele campioanei României

Gheorghe Hagi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Farul Constanta, contand pentru Cupa Romaniei Betano, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, marti 5 decembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gică Hagi, patron și antrenor la Farul, și-a ieșit din minți în prima repriză a meciului câștigat pe final cu Sepsi, scor 1-0.

Nemulțumit toatl de evoluția jucătorilor săi, Gică Hagi a făcut o criză de nervi, imaginile fiind surprinse de camerele TV.

Gică Hagi, gest de furie împotriva fotbaliștilor săi în meciul cu Sepsi! Camerele TV au surprins scena în care „Regele” urlă nervos la vedetele campioanei României

Gazdele de la Sepsi au controlat prima parte a meciului, chiar au și au ratat câteva ocazii importante de a deschide scorul, lucru care l-a scos din minți teribil pe antrenorul campioanei en-titre.

Finalul primei primei reprize l-a suprins pe cel poreclit Regele într-o veritabilă criză de furie. Nu e ceva neobișnuit, Gică Hagi fiind cunoscut că fierbe la propriu în timpul meciurilor. Mai mult decât atât, Regele își muștruluiește serios jucătorii, iar pe mulți dintre ei chiar îi jignește în mod grosolan.

În ciuda faptului că nu a făcut nicio schimbare la pauză, jocul modest al Farului care a continuat și la reluare l-a obligat practic pe Gică Hagi să mute. După nici zece minute l-a scos pe Cristi Ganea, Diogo Queiros și Constantin Budescu, locul lor fiind luat de Kevin Boli, Dragoș Nedelcu și Rivaldinho.

Gică Hagi nu s-a mai putut stăpâni nici ulterior și a fost surprins în timp ce a continuat să urle efectiv disperat la jucătorii săi. Iar totul s-a văzut la TV.

Nu a fost singurul moment în care Gică Hagi în care și-a urlat nemulțumirea. În nenumărate rânduri, acesta a fost susprins de camerele TV când dădea din cap a nemulțumire.

Miza partidei de pe Sepsi Arena se pare că l-a marcat enorm pe Gică Hagi. Eșecul cu Dinamo a dinamitat liniștea în vestiatul farului. Miza a fost extrem de importantă în lupta pentru locurile de play-off.

Publicat: 19 02. 2024, 22:48
Actualizat: 19 02. 2024, 22:49