Gheorghe Mustață, atac devastator la adresa lui Ovidiu Hoban după ce s-ar fi lăudat cu accidentarea adusă lui Olimpiu Moruțan: „Este mizerabil! Trebuie exclus din fotbal!”

Gheorghe Mustață, liderul galeriei lui FCSB, a avut o reacție năucitoare la adresa lui Ovidiu Hoban după ce mijlocașul campioanei României s-ar fi lăudat cu accidentarea adusă lui Olimpiu Moruțan.

În partida CFR Cluj – FCSB, din Supercupa României, câștigată de ardeleni cu 0-0 (4-1 d.p.), Ovidiu Hoban l-a faultat dur pe Olimpiu Moruțan, astfel că mijlocașul FCSB-ului a rezistat doar 45 de minute pe teren.

După meci, jucătorul FCSB-ului ar fi acuzat dureri la spate, survenite în urma loviturii aplicate de Ovidiu Hoban. Semn că lovitura a fost una serioasă, Olimpiu Moruțan s-a aflat doar 64 de minute pe teren în meciul cu FC Botoșani, câștigat de roș-albaștri cu 2-1.

Gheorghe Mustață, atac devastator la adresa lui Ovidiu Hoban

Liderul galeriei lui FCSB a vorbit în termeni duri despre Ovidiu Hoban și susține că mijlocașul CFR-ului ar trebui exclus din fotbal, pentru că s-ar fi lăudat cu accidentarea adusă lui Olimpiu Moruțan.

„Am să le transmit și eu mesaje jucătorilor noștri să joace la fel de dur cum o fac cei de la CFR. Să intre și ei la Deac așa cum a intrat Hoban la Moruțan. Că văd că Deac face orice vrea pe teren, indiferent de faulturile făcute, parcă e prieten cu arbitrii.

În opinia mea, Hoban trebuie exclus din viața sportivă, exclus definitiv din fotbal. Gestul lui este mizerabil. Dacă e adevărată știrea apărută în ziar, Hoban nu ar mai trebui lăsat să intre pe un teren de fotbal. Să vrei să-i faci asta unui copil de 22 de ani cu tot viitorul în față la națională și la club…”, a declarat Gheorghe Mustață, la Radio Sport 1.

300.000 de euro este cota lui Ovidiu Hoban, conform transfermarkt.com

1 gol și 2 pase decisive a dat Ovidiu Hoban în 28 de partide bifate pentru CFR Cluj, în acest sezon

Publicat: 22 04. 2021, 09:21
Actualizat: 22 04. 2021, 09:25